RusyaOfisi.Com  ©  

                            

 
                                                                            

 
 

 2005 Yılı Rusya Fuar Takvimine Buradan Ulaşabilirsiniz

 

Rusya Fuarları 2004

"Rusya’da fuar organizatörlüğü başlı başına bir sektör haline gelmiş durumda olup, halen dünyadaki her beş fuarın ikisi  Rusya’da düzenlenmektedir."

Rusya’da fuar organizatörlüğü başlı başına bir sektör haline gelmiş durumda olup, halen dünyadaki her beş fuarın ikisi  Rusya’da düzenlenmektedir. Bu bakımdan, Rusya'da fuarcılık sektörünün   katılımcılardan ziyade organizatörleri için kazanç kapısı olma özelliğine sahip olduğu izlenimi vermektedir.   

500’den fazlası sadece  Moskova’da olmak üzere,  Rusya’da bir yılda 2000’den fazla fuar düzenlendiği göz önüne alınırsa,  münferit veya milli düzeyde   katılınacak  fuarlar konusunda ülkemizin kısıtlı imkanlarını boş yere israf etmemek için,  mutlak surette   katılınacak fuarlar konusunda seçici davranılması ve fuar öncesi ciddi şekilde hazırlık yapılmasında fayda bulunmaktadır.  Kişisel tecrübelerimize dayanarak,  Temmuz ve Ağustos aylarının  yaz  tatili nedeniyle gerek ticari bağlantı  gerekse  fuar katılımları bakımından oldukça verimsiz geçtiğini hatırlatmak isteriz.

Katılmayı düşündüğünüz fuar hakkında T.C. Moskova Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği ile  temasa geçerek bilgi alınız.  Fuarda sergilenecek ürünlerin kalitesi, fiyatları ve pazarlama tekniğini önceden belirleyiniz. Katılacağınız fuardan en az üç ay öncesinden konunuzda faaliyette bulununan Rus firmalarının irtibat bilgilerini elde ederek, yazacağınız Rusça bir tanıtım yazısıyla Rus firmalarını standinize davet ediniz. Fuar esnasında dağıtacağınız kart vizit, broşür ve katalog gibi tanıtım malzemelerinizi Rusça olarak hazırlatınız. Standinizde ürünleriniz hakkında bilgisi olan Rusça lisanına vakıf bir eleman bulundurmaya özen gösteriniz. Ciddi Rus firmalarının size yöneltecekleri: "Rusya'da veya Moskova'da ürününüzü nereden bulabilirim veya Rusya veya Moskova'da ürününüzü bulabileceğim bir adres verebilirmisiniz?" sorusuna vereceğiniz cevaba hazırlıklı olun.

Rusya Federasyonu'nda bankacılık sisteminin henüz istenilen düzeye çıkamamış olması, Rus firmalarının mali gelir ve giderlerini gizleme  eğilimi içerisinde bulunmaları,   uluslararası alım ve satımda akreditifin   sınırlı olarak baş vurulan bir ödeme şekli olarak kullanılması, Rus ithalatçıların yabancı ürünleri Rusya sınırları içerisinde millileştirilmiş olarak satın almaya alıştırılmış olmaları gibi   nedenlerden dolayı  Rusya Federasyonu’nda temsilciliği, deposu veya distrübitörü bulunmayan firmalarımızın sırf katıldıkları  fuarlar sayesinde  ihracat bağlantıları yapabilme şanslarının  esasen oldukça  zayıf bir ihtimal olduğunu unutmayınız.  

 
     2004 Yılında Moskova'da Düzenlenen Başlıca Fuarlar ve Organizatörleri
   Ambalaj Malzemeleri ve Makinaları  
   Gıda ve Gıda Ürünleri  
   İnşaat ve İnşaat Malzemeleri  
  Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri  
  Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayii Ürünleri  
   Tekstil, Giyim ve Deri Ürünleri  
   Çeşitli Konulardaki Fuarlar  
   Fuar Organizatörleri

 

 

 
 

2005 Yılı Rusya Fuar Takvimine Buradan Ulaşabilirsiniz

 
 
 
  Ana Sayfa |Ülke Kimliği |Rusya`dan Haberler | Şirket Kuruluşları | Pazara Bakış| İstatistikler | Rusya Ekonomisi |Fuarlar  
 

                      RusyaOfisi.Com © | İlk Kurulum: Ocak 2002      

 
  © Sitemizde yer alan  bilgiler ancak www.rusyaofisi.com adresi  kaynak gösterilmek şartıyla  kullanılabilir