RusyaOfisi.Com  ©  

                            

 
                                                                            

Rusya’da İki Günllük Yas İlan Edildi

(06.09.2004,RusyaOfisi.Com)

Kuzey Osetya’da meydana gelen elim olay nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tüm Rusya’da 6-7 Eylül tarihlerinde  iki günlük yas ilan etti.  Bu arada, Kuzey Osetya’da ölü sayısı giderek artıyor. Rus haber ajanslarında yer alan bilgilere göre, bu sabah itibariyle ölü sayısının 400’ü aşmış bulunuyor. Beslan şehri  halkı ise ölü sayısının 600 civarında olduğunu, resmi makamların gerçek rakamı gizlediğini ileri sürüyor.


Resmi rakamlara göre halen, operasyonun ardından hastanelere kaldırılan 336’sı çocuk, 540’dan fazla kişinin tedavisi devam ediyor. Olayda hayatını kaybenlerden kimlikleri tesbit edilenler toprağa verilirken, kimliği tesbit edilemeyen cesetler  teşhis ve kimlik tespiti için Vladikavkaz’a naklediliyor. Hala çok sayıda kişinin akıbeti hala bilinmiyor.

Diğer taraftan,  okul baskından sonra  Kuzey Osetya İçişleri Bakanı Kazbek Dzantiyev’in  istifa etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Osetya’da meydana gelen elim olayın  ardından yaptığı ve Rus televizyon kanlları tarafından canlı olarak yayınlanan ulusa sesleniş konuşmasında; “ terörizmin Rusya’ya karşı, topyekün savaş ilan ettiğini, Rus halkının, Sovyetler Birliği’nin çöküşünün yarattığı travma nedeniyle bu tehdide karşı gereken tedbirleri alamadığını, Rusya’nın sınırlarının, ülkenin güvenliğini sağlaması gereken kurumlardaki yolsuzluklar ve yozlaşma nedeniyle, iyi korunamadığını vurgulayarak, Rusya’nın toprak bütünlüğünün sağlanması için gerekli tüm tedbirlerin alınacağını”  söyledi.

 
 
  Ana Sayfa |Ülke Kimliği |Rusya`dan Haberler | Şirket Kuruluşları | Pazara Bakış| İstatistikler | Rusya Ekonomisi |Fuarlar  
 

                      RusyaOfisi.Com © | İlk Kurulum: Ocak 2002      

 
  © Sitemizde yer alan  bilgiler ancak www.rusyaofisi.com adresi  kaynak gösterilmek şartıyla  kullanılabilir