RusyaOfisi.Com   

                            

 
                                                                            
Rusyada Milli Politika Bakanlığı Kuruldu
(14.09.2004,RusyaOfisi.Com) 

Kuzey Osetya'daki okul baskınından sonra  Kafkasya politikasında daha da sertleşme sinyalleri veren, "yerel yönetimler üzerinde merkezi otorite güçlendirilecek" diyen  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin   bu yönde ilk somut adımı atarak, Milli Politika Bakanlığı kurdu. Kurulan yeni bakanlığa Güney Federal Bölge Temsilci Vladimir Yakovlyev atanırken,  Güney Federal Bölge Temsilciğine ise Mihail Kasyanov kabinesinde Hükümet Sekretaryasından Sorumlu Devlet Bakanı olan  Dmitriy Kozak getirildi.    
 

 
Merkezi Rostov na Donu şehri olan Güney  Federal Bölgesinde; Adıgey umhuriyeti, Dağıstan Cumhuriyeti, İnguşetya Cumhuriyeti, Kabardin-Balkar umhuriyeti, Kalmıkya umhuriyeti, Karaçay-Çerkez umhuriyeti, Kuzey Osetya (Alaniya) Cumhuriyeti, Çeçenistan umhuriyeti, Krasnodar  Bölgesi, Stavropol Bölgesi, Astrahan  Bölgesi, Volgograd Bölgesi, Rostov  Bölgeleri yer alıyor.

"Teröristlere kolaylık sağlayanlara yönelik cezaların ağırlaştırılmasını"  isteyen Putin, üst düzey yerel yöneticilerin doğrudan halk tarafından seçilmesine de karşı olduğunu ifade etti.  Rusya Devlet Başkanı, federasyona bağlı cumhuriyet ve bölgelerin üst düzey yöneticilerinin, bundan böyle yerel parlamentolarda ve kendisi tarafından önerilecek isimler üzerinde yapılacak oylamayla işbaşına gelmesini istiyor. Konuyla ilgili olarak yasa değişikliğinin yıl sonuna kadar yapılması bekleniyor.

 Milli Politika Bakanı   Vladimir Yakovlyev

   
 
 
Not: Vladimir Yakovlyev ve Dmitriy Kozak'ın özgeçmişlerine Rusya'da Kim Kimdir bölümümüzden ulaşabilirisiniz.
 
 
  Ana Sayfa |Ülke Kimliği |Rusya`dan Haberler | Şirket Kuruluşları | Pazara Bakış| İstatistikler | Rusya Ekonomisi |Fuarlar  
 

                      RusyaOfisi.Com | İlk Kurulum: Ocak 2002      

 
  Sitemizde yer alan  bilgiler ancak www.rusyaofisi.com adresi  kaynak gösterilmek şartıyla  kullanılabilir