RusyaOfisi.Com  ©  

                            

 
                                                                            

 

 
Türkiye-Rusya KEK Toplantıları Moskova'da Yapıldı
(01.12.2004,RusyaOfisi.Com)

Türkiye-Rusya VI. Dönem Karma Ekonomik Komisyon toplantıları  Rusya’nın başkenti Moskova’da yapıldı. Türkiye-Rusya nu Karma Ekonomik Komisyon (KEK) toplantısı   protokolü Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve Rusya Federasyonu Enerji ve Sanayi Bakanı Viktor Hristenko tarafından imzalandı.

Türkiye-Rusya KEK protokolü imza töreninde, Türk Heyeti Başkanı Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen; karşılıklı olarak yatırımları artırma kararı aldıklarını belirterek,  "Türkiye-Rusya ticaret hacmi, kritik eşik olan 10 milyar doları bu yıl aşacaktır. Bundan sonra ticari ilişkilerimiz daha hızlı gelişecektir. Toplantıda önümüzdeki döneme ilişkin yol haritasını çıkardık. Bu, 3 yıl içerisinde ticaret hacmimizin 25 milyar dolara çıkaracak yol haritasıdır. Bunu gerçekleştirmek için iki ülke arasında daimi bir danışma mekanizması kurmuş bulunuyoruz. Sorunlara anında müdahale edeceğiz" şeklinde açıklama yaptı. 

Rusya KEK eşbakanı ve  Rusya Enerji ve Sanayi Bakanı  Viktor Hristenko Türkiye ile Rusya'nın büyük ekonomik ortaklar olduğunu ifade ederek,  "İmzaladığımız protokolle önümüzdeki dönem ticaret hacmimiz daha da artacaktır. Toplantıda, ticaretimizin çeşitlendirilmesi kararını da aldık. Biz Rusya Federasyonu olarak Türkiye de yatırım yapmak istiyoruz. Türkiye'deki özelleştirmelerde de girebiliriz" dedi.

Türk Heyeti Başkanı  Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, KEK Toplantısı için bulunduğu Rusya'da Ekonomik Gelişim  ve Ticaret Bakanı German Gref, Ulaştırma Bakanı Igor Levitin, Enerji ve Sanayi Bakanı Viktor Hristenko ve Başbakan Yardımcısı Aleksandr Jukov'la ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

 
     
 
 
  Ana Sayfa |Ülke Kimliği |Rusya`dan Haberler | Şirket Kuruluşları | Pazara Bakış| İstatistikler | Rusya Ekonomisi |Fuarlar  
 

                      RusyaOfisi.Com © | İlk Kurulum: Ocak 2002      

 
  © Sitemizde yer alan  bilgiler ancak www.rusyaofisi.com adresi  kaynak gösterilmek şartıyla  kullanılabilir