RusyaOfisi.Com   

                            

 
                                                                            
Rusya Devlet Başkanı Putin Türkiyeye Geliyor

(30.08.2004,RusyaOfisi.Com)

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşbakanı Ahmet Necdet Sezerrin resmi davetlisi olarak 2-3 Eylül tarihlerinde Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacak. Putin, Türkiye ziayreti sıarsında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeler yapacak ve İzmir Enternasyonal Fuarına  katılacak. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Rusya Savunma Bakanı Sergey İvanovun yer alacağı ziyaret sırasında, Türkiye-Rusya ilişkilerinin mevcut durumu, gelişme perspektifleri ve her iki ülkeyi ilgilendiren önemli uluslararası problemlerin çok yönlü olarak ele alınarak, altı  adet belgenin  imzalanması bekleniyor. Söz konusu ziyaret sırasında imzlanması beklenen belgeler;


-Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında Dostluğun ve Çok Boyutlu Ortaklığın Pekiştirilmesi İçin Ortak Deklarasyon.

-Karasularının Ötesinde Tehlikeli Olayların Önlenmesine Dair Askeri İşbirliği Anlaşması.


-Türkiye ve Rusya Arasında İkili Askeri Teknik İşbirliği Kapsamında Mübadele Edilen Fikri ve Sinai Mülkiyet Haklarının Karşılıklı Korunması Anlaşması.

-Botaş-Gazprom Arasında Karşılıklı İşbirliği Çerçeve Anlaşması.

 -Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi ile Rusya Diplomatik Akademisi Arasında İşbirliği Protokolu.


-TürkEximbank-Rus Eximbank ve Vneşekonombank Arasında Üçlü İşbirliği Protokolü.

Putinin ziyareti sırasında, Türkiye-Rusya ilişkilerinin mevcut durumu, gelişme perspektifleri ve her iki ülkeyi ilgilendiren önemli uluslararası problemlerin çok yönlü olarak ele alınması bekleniyor.

 
 
  Ana Sayfa |Ülke Kimliği |Rusya`dan Haberler | Şirket Kuruluşları | Pazara Bakış| İstatistikler | Rusya Ekonomisi |Fuarlar  
 

                      RusyaOfisi.Com | İlk Kurulum: Ocak 2002      

 
  Sitemizde yer alan  bilgiler ancak www.rusyaofisi.com adresi  kaynak gösterilmek şartıyla  kullanılabilir